Březen 2015

Loňské Západovky a Východovky

23. března 2015 v 11:17 | Iris |  © Příroda
Dlouho předlouho jsem nedala žádně Východy a Západy slunce. Myslím, že by bylo škoda, je nechat skrytý v archívu.Na Sněžce

18. března 2015 v 11:04 | Iris |  © Moje cestování
V předešlém článku jsem popisovala Infarktový Nechtěný výšlap na Sněžku Smějící se
Teď přichází na řadu samotná Sněžka, která je s výškou 1602 metrů nejvyšší horou nejen pohoří Krkonoš, ale také celého Česka. A z ní ten dokonalý a úžasný výhled, ktery nakonec za ten výšlap stál.Nechtěný výšlap na Sněžku!

12. března 2015 v 13:17 | Iris |  © Moje cestování
Přesně před 13 lety jsem byli na Sněžce a to byl výšlap plánovaný. Ovšem vzhledem k tomu, a na to se prostě nedá zapomenout, jsme si tenkrát oba mysleli, že je to to poslední, co v životě stihneme udělat, tak když jsem loni byli na dovolené v Jánských lázních (odkud je to do Pece pod Sněžkou, co by kamenem dohodil) říkali jsme, že na Sněžku jedině lanovkou. Jo, takový byl plán, ovšem situace byla úplně jiná.
Vzhledem k povětrnostním podmínkám nepouštěli lanovku až na Sněžku, ale jen na Růžovku, čili Růžovou horu. Když jsme vystoupili na Růžovce, zjistili jsme, že na Sněžku je to "JEN" 2,5km, to zas taková dálka není, ale pro toho, kdo celý rok nechodí na tůry, je to prostě záběr a hlavně, ten kopec.....ten kopec. Po rovince to ještě šlo, ale pak začalo stoupání a ty schody, chvilemi to byl infarktový stav. Říkala jsem si, jestli to za to fakt stojí, a ono stojí. Ten výhled je prostě úžasný.
Nicméně, to co nás totálně dostalo bylo, až jsme zase ze Sněžky sešli zpátky dolů na Růžovku. Když jsme se přibližovali k lanovce, tak manžel říká, cituji doslovně "Ty vole, oni tu lanovku snad pustili už nahoru", přišli jsme blíž, vstoupíme dovnitř a manžel "Ty vole, fakt jo"
Já se mohla smíchy potrhat (to už mi bylo hej) mám-li ale být upřímná, nakonec jsem byla moc ráda, že jsme ten výšlap absolovovali a měli tak krásný výlet, který si asi nejvíc užil náš syn, protože ten byl celou dobu v poklusu, a bylo jedno, jestli jdeme směrem hore, nebo směrem dole.Medvědí Vodní Hrátky podruhé

6. března 2015 v 16:37 | Iris |  © Zvířata
Když jsem vkládala první část jejich hrátek, nazvala jsem je medvíďaty, což už dávno není pravda.
Jsou z nich už nádherní medvědi, kteří ale pořád rádi ve vodě dovádí, jako by byli malý.
Nechtěla bych v té vodě zrovna plavat.