Prosinec 2015

Pověry a Zvyky na Silvestra a Nový rok

31. prosince 2015 v 9:18 | Iris |  © Zajímá mě
Věříte na pověry? Já z nich mám respekt a přinejmenším si na pár z nich dávám velký pozor Překvapený pro jistotu. Co se týče zvyků, tak ty dodržuji z prostého důvodu, čekám, že to prostě vyjde Mrkající Pár jsem jich vybrala i pro Vás.
Ale ať už Zvyky dodržujete, nebo ne a na pověry věříte, přeji všem Šťastný Nový rok 2016 a NA ZDRAVÍ


Taky vidíte v té sklence šampaňského tančící pár?


Nesnáším Silvestra!

28. prosince 2015 v 10:19 | Iris |  © Pořád se něco děje
Už jenom proto, že další rok končí, člověk bude zase o rok starší....ouuuuuu, už zase Překvapený a všichni lidí blázní, opět ty přetékající koše v obchodech nelze přehlednout, jen přeci tu oproti Vánočním svátkům drobný rozdíl je, tentokrát ty koše přetékají spíše tekutým obsahem. Já samozřejmě chápu, že Silvestr je krapet jiný den, než ty ostatní, přeci jen je to poslední den v roce, ale proč okolo toho tak šílet, to nepochopím. Přijde mi to jako heslo "Je Silvestr, tak se všichni povinně bavit" ale i oslavy můžou proběhnout v klidu a ne pak druhý den číst ve zprávách, že ten řídil pod vlivem alkoholu, ten se zranil při odpalování rachejtle, nebo zranil někoho atd. Vím, že se tohle děje i přes rok, jen mi přijde, jako kdyby ten Silvestr k tomu více lidi nutil.Nádherný Štědrý den!

26. prosince 2015 v 14:19 | Iris |  © Pořád se něco děje
I když dny před Štědrým dnem byly pro mě doslova hektické, 23.12. jsem se z práce dostala domů až o půl osmé večer a na Štědrý den ráno jsem ještě rozvážela zboží, k tomu mně nebylo zrovna nejlíp, a do toho vidět slzy v očích toho nejmilovanějšího........přesto všechno TO NAKONEC DOPADLO NAPROSTO DOKONALE A HŘÁLO MĚ TO U SRDCE. Spokojeně jsem pak ležela v obývacím pokoji na pohovce, koukajíc na rozsvícený vánoční stromeček, prohlížejíc si dárky, které jsem dostala a u toho pokukujíc na TV, kde jely nám všem dobře známé pohádky.


Vánočně

22. prosince 2015 v 10:29 | Iris |  © Pořád se něco děje
Pozítří je to tady a já kromě těch dárečků, který mám uschovaný v jedné spéšl skříni, jsem nestihla vůbec nic. Nestihla jsem jít na vánoční trhy ( ale pořád tu šance je) nestihla jsem upéct ( babičky ale nikdy nezklamou Mrkající) nestihla jsem ani to nepečený (ale úlky musím stejně dělat až na Štědrý den, jinak by neměly šanci přežít Smějící se) Ještě mě čeká nákup potravin, ale takový ten normální, když vidím ty přetékající košíky, vždycky mně to přijde, jak kdyby lidi čekali konec světa....nechápu to, vždyť za dva dny bude otevřeno znovu, no nic.
Přeji Vám krásné prožití svátků vánočních, toho nejbohatšího Ježíška a ať si každý z Vás najde pod stromečkem to, co si nejvíc přeje.

Na závěr přidávám jednu z mých oblíbených vánočních písní.

V ní je vše řečeno.

Počasí se zbláznilo

19. prosince 2015 v 10:37 | Iris |  © Příroda
Až mě to děsí, je prosinec, ale při pohledu z okna a na teploměr mi to připomíná jaro. Nevím, jestli se mám radovat a nebo brečet. Je přeci zima, má být sníh a teploty lehce pod bodem mrazu, a ne 10st. a déšť. Příroda tím neskutečně trpí, a já už teď trnu, jaký bude jaro, které tak miluji a čekám na něj vždycky jak na boží smilování.

Jeden den minulý týden jsem nafotila nakvétající kočičky, byl nádherný slunečný den


Reklamy...

17. prosince 2015 v 10:17 | Iris |  © Pořád se něco děje
......kam se podíváš, v televizi, v rádiu, na billboardech, na dopravních prostředcích, co lze polepit, tak tam na vás křičí reklama, prostě jsou všude. Člověk už to tak nějak vnímá jako součást dnešní doby. Co se týče těch venkovních, ty nějak neřeším, pokud tam opravdu není něco, co mě zaujme, což je naprosto minimálně, přes rok reklamy nějak neřeším ani v televizi, prakticky televizi nemám puštěnou, protože si přiznejme, že je tam velký kulový (slušně řečeno) a v rádiu to neřeším už vůbec, přesto v jednom případě mě reklamy dovedou maximálně vytočit.
Já samozřejmě chápu, že televize i rozhlasové stanice z reklam žijí, vlastně z nich žijeme všichni, to je mi naprosto jasný, ale v televizi se to jaksi opomenout nedá, defakto když se automaticky reklama zesílí, což mě opravdu vytáčí, člověk si připadá pak jak magor, protože když začíná film, tak si nastavíte hlasitost, jede reklama, tak televizi ztlumíte, pak zase zesílíte, pak zase ztlumíte, pak zase zesílíte, říkám si, ještě, že existují ovladače, jinak by člověk měl takovou posilovnu, že by nemusel chodit ani do fitka.


Mimozemšťan!

13. prosince 2015 v 16:13 | Iris |  © Ostatní
Všichni dobře známe fotku, která koluje po FB.....
"Někdy vstanu tak brzy, že i kafe na mě blbě čumí"
Tak moje kafe se na mně směje, jen má 3 oči, bylo mi řečeno, že je to jasný "Mimozemšťan" Smějící se
Bez kávy nežiju, ale tohle mi jednozančně vykouzlilo úsměv na tváři.Kouzlo Vánoc

4. prosince 2015 v 10:17 | Iris |  © Pořád se něco děje
Je tam, ano, i v téhle uspěchané (i když musím konstatovat bohužel) době to Kouzlo Vánoc je znát, i v téhle uspěchané době na mně ty Vánoce dýchají a já se na ně prostě a jednoduše moc těším.
Je pravda, že mám před Vánoci hodně práce a jen co mi skončí dušičkový blázinec, začíná ten vánoční, a právě v tu chvíli to na mě dolehne a já se nemůžu dočkat, až bude nazdobený stromeček, v kuchyni bude vonět kapr, a v obyváku na stole vánoční cukroví.
Asi je to tím, že v listopadu začínám dělat vánoční vazby a pracuji s jedlí a pracuji s ní po celou dobu, prakticky až do vánoc a když vám pod nosem voní jehličí, z rádia se line vánoční hudba a všude kam se podívám, je vánoční výzdoba, pak se člověk musí těšit, i kdyby nechtěl.