Únor 2016

Kouřový Východ Slunce

29. února 2016 v 9:07 | Iris |  © Příroda
Byl to zvláštní východ, asi to bylo tím, že jsem se tentokrát zaměřila víc na kouř z komína, než samotné slunce.
V pozadí se zářícím sluncem to vytvářelo zvláštní atmosféru.
Možná až děsivou, při představě, co všechno jde z komína do ovzduší.Čokoládové Donuts!

27. února 2016 v 13:13 | Iris |  Kuchtím
Tak jsem zase excelovala v kuchyni Usmívající se
Tentokrát jsem si vybrala donutsy a hezky je vymáchala v čokoládové polevě. Už dlouho jsem se na ně chystala a o víkendu na ně konečně padla volba.
Chutnali všem a to je pro mě vždycky dokonalá odměna.
Přidávám i recept, kdyby chtěl někdo vyzkoušet a samozřejmě fotografie, ať vám polechtám chuťové buňky MrkajícíMrazík Cukroval

24. února 2016 v 7:07 | Iris |  © Zima
I když jsme měli teď o víkendu v Brně 16st.(což je mimochodem síla, když máme únor Překvapený) já se vracím k fotografiím, kdy se Mrazík opravdu vyřádil.
Jeho berla Mrazilka pocukrovala vše, co potkala.
A že tedy umí kouzlit Mrkající přímo kouzelně. To mám na zimě ráda. Déšť opravdu v zimě nemusím, radši bych, kdyby bylo Brno pokryto sněhovou peřinou.
Teď máme pouhé 2st. počasí nám fakt blázní.Voda vs. Obličej

22. února 2016 v 11:59 | Iris |  © Ostatní
Byly to Hrátky s vodou. Model byl ochotný se nechat fotit a já zkoušela, co můj (no ne úplně můj) fotoaparát dokáže.
Řekla bych takový Pokus x Omyl.
Nakonec jsem vybrala tři fotografie, které si myslím, že mají co říct.Počmárané Nebe

18. února 2016 v 10:44 | Iris |  © Příroda
Bylo jedno listopadové ráno, východ slunce a na nebi čára, kam se podíváš.
Letadla šifrovala po nebi jak zběsilá. Na fotografii to vypadá krásně, ovšem jak je to s těmi čárami ve skutečnosti? Škodí a nebo neškodí? Je zajímavé, že někdy je jich tam opravdu hodně a někdy ani jedna. Většinou jsou, když je západ slunce, když je východ slunce, málokdy se mi naskytne taková podívaná a nebo ji asi prospím.

A jak že tedy vznikají čáry za letadlem? Trocha fyziky po ránu neuškodí, i když já ji ve škole nenáviděla.
Kondenzační stopy za letadly (angl. contrails neboli condensation trails) na bezoblačném nebi jsou zcela přirozeným důsledkem promíchávání chladného vzduchu o relativní vlhkosti pod 100 % s horkými produkty spalování leteckého benzinu.
Do atmosféry se dostávají pevné částice a vodní pára. Na přirozených i dodaných částicích vznikají nejprve drobné vodní kapky, které rychle mrznou na ledové krystalky vytvářející kondenzační stopu.
(Doc. Daniela Řezáčová, Ústav fyziky a atmosféry)

Chemtrail vs. Contrails
Chemtrails - neexistující jev. Kondenzační čáry za letadly "obohacené" o záměrně dodané jedovaté látky.
Contrails - obyčejné kondenzační čáry, které za sebou letadla běžně nechávají.Jeden Tříposchoďák!

12. února 2016 v 20:07 | Iris |  Kuchtím
Tak Vám jdu zas po dlouhé době polechtat chuťové buňky. Švica slavila kulatiny, tak jsem si řekla, že bych ji mohla upéct dort, nějaký jednoduchý, kulatý, leč zajímavý.
Pak jsme si řekly, že to zvedneme na patro, přeci jen kulatiny nejsou každý rok a nakonec z toho byl rovnou TŘÍPOSCHOĎÁK. Na to už jsem byly ale dvě Usmívající se sama bych ho pekla snad ještě teď.
Třikrát jsem pekla korpus, piškotový, který měl velký ohlas, i když v jednom případě jsem tam jaksi zapomněla zamíchat sníh z bílků, všem chutnal víc, než čokoládová poleva, což moje chuťové buňky nedokážou pochopitSmějící se
A mám dojem, že byl i poslední. Musím říct, že smekám přede všemi, kteří vyrábějí dorty, je to fuška.
Dort jsme dělaly dvě a trvalo nám to 5 hodin, takže sama bych ho měla za 10 hodin hotový, tedy pokud bych ho vůbec udělala.
Zdobily jsme ho tak nějak napůl, vybraly jsme ovšem takové lahůdky, že moje chuťové buňky byly celou dobu na pochodu.
Kdo by taky odolal MrkajícíŠpilberské Terasy

6. února 2016 v 11:27 | Iris |  Brno
Je únor, krásně dnes svítí slunce, ale já se ještě jednou vracím k Zasněženým špilberským terasám, kdy začátkem ledna bylo Brno pokryto krásnou, sněhově-bílou peřinou a na Špilberku to vypadalo jako v pohádce.
Občas jsem někoho potkala, jinak bylo na terasách prázdno a proto vznikly snímky, které navozují tu pravou zimní atmosféru. Ano, i ve městě jsou místa, kde to vypadá pohádkově, a přesně takovou zimu miluji.
Mohlo by zase sněžit! MrkajícíZasněžený Petrov

1. února 2016 v 7:07 | Iris |  Brno
Po sněhu sice není v Brně ani památky, ale byla to momentka při cestě na Špilberk. Co mě mrzí, že nebyla lepší viditelnost, chtěla jsem si ze Špilberku vyfotit i celé Brno. Petrov je dominanta města Brna, kterou jen tak nepřehlédnete a má tu výhodu, že jde vidět z každé světové strany
Chystám se tam znovu z jara, myslím, že z tohoto pohledu vyfocený Petrov bude pěkný záběr, až bude všechno zelené, i když jarních a letních fotografií Petrova mám hodně.