Červenec 2016

PokémonMania

31. července 2016 v 7:27 | Iris |  Retro
Pamatuji si už jednou PokémonMánii, ale to byla taková nevinná, zdá se mi, oproti té, co je teď, protože ta co probíhá teď, to je tedy něco!!
Tenkrát to byly hlavně plyšási, se kterými si děti hráli, opravdu naživo hráli, jako fakt tu hračku drželi v ruce (taky máme jednoho doma a rovnou toho hlavního Pikaču, je žlutý a má čevený tvářičky Mrkající)
Pamatuji si i ten film, kde jsem po dvou hodinách sledování v kině byla vyvedena z omylu, že Pokémoni nemluví a já si celou dobu říkala, proč sakra pořád jen opakuji Pika Pika Smějící se a kdy konečně začnou mluvit. Nedočkala jsem se.Projekt Alphabet - písmeno Y

28. července 2016 v 13:13 | Iris |  © Ostatní
V projektu Alphabet, kde je účelem hledat písmenka v přírodě, doma, či kdekoliv jinde, tentokrát přišlo na řadu písmeno předposlední a to Y.
Myslím, že tohle písmeno nebylo zase až tak těžké, dalo se najít, plný počet fotografií byl 3 a já sem přihodím i čtvrté.
Docela mě mrzí, že jde projekt už do finále.Létající.......

25. července 2016 v 7:17 | Iris |  © Zvířata
A nezastaví se a nezastaví. Pořád v pohybu.
Pořekadlo, je pilný jako včelka naprosto sedí, ještě bych dodala i jako čmelák a motýl, kdy vám jedině a naprosto nehybně zapózují je po dešti, pak se opravdu z květu nehnou.Dešťové Kapky

20. července 2016 v 13:17 | Iris |  © Příroda
Minulý týden nám krásně pršelo, dalo by se říct....KONEČNĚ. Ač déšť moc nemusím (hlavně lijáky, hromy, bouřky atd.) byla jsem nesmírně ráda, že napršelo. Ráda totiž poslouchám déšť, který bubnuje na okenní parapet (tedy za předpokladu, že ležím v posteli Mrkající a nechodím někde po městě, kde i deštník mně je na nic)
Jakmile přestalo pršet, naklusala jsem ven s foťákem a fotila kapky, které se na listech třpytily jak drahokamy.
Jak prosté.Jiný Pohled

16. července 2016 v 13:17 | Iris |  © Květy
Tak přesně tenhle pohled můžu, není to klasický pohled, kdy se díváte na daný objekt.
Líbí se mi už jen proto, že jsou to úžasné barevné kontrasty.Vodní Bublinkování

12. července 2016 v 7:07 | Iris |  © Ostatní
Zase jdu na vás s nějakou fontánkou. Ale v těchto parnech je to víc než povzbuzující. Je výrazně menší, než ty předešlé a nefotila jsem ji v Brně (kupodivu) Mrkající Ano, občas taky z Brna někam vyrazím.
Fotila jsem ji v jedné vesničce. Stojí přímo uprostřed dědiny, je malá, ale to ji nebrání v tom, udělat velkou parádu a ještě osvěžit, hlavně děti. Líbí se mi, jakým způsobem vyvěrá ze země, vytváří při tom krásné bublinky, které při dopadu zpět na zem vytváří různé obrazce. Jednou je to tančící osoba, jindy zase chobotnice. Samozřejmě jde o fantazii, já je tam dokonale vidím.
A jako bonus v noci svítí barevně.

Kdyby někdo nevěděl, tak Dědina - je označení pro vesnici, které je poměrně běžné zejména v moravských nářečích. Původ tohoto označení tkví v někdejším vlastnictví vesnice pánem, v jehož rodu se takto dědila z generace na generaci (zděděný statek), nebo šlo o půdu v nedílném vlastnictví rodin jednoho rodu.H4

10. července 2016 v 10:49 | Iris |  Brno
Miluji brněnské historické vozy, to je další důvod, proč se strašně moc těším na léto.
Jezdí totiž pouze v létě, a to od 25. 6. 2016 do 28. 9. 2016
Linka historické šalinky se jmenuje H4 a je vedena po tradiční trase Komenského náměstí - Česká - Náměstí Svobody - Hlavní nádraží - Nové sady - Hybešova - Václavská - Mendlovo náměstí.
Takže krásně se projede středem města Brna a zaručeně uvidíte ty největší špeky města Brna Smějící seMrkající a že jich tam zrovna málo není.

Na náměstí Svobody.


Malinovo - Rybízový Koláč

9. července 2016 v 9:17 | Iris |  Kuchtím
Opět jsem excelovala v kuchyni, a když je to recept, kde všechny přísady smícháte dohromady, pak nalije na plech a pečete, a do půl hodinky, možná do 45minut už vám voní kuchyní, je to jasná volba.
A když ho děláte poprvé a ještě všem chutná, že se po něm zapráší rychlostí blesku, pak už ho budete dělat pořád. Tedy alespoň já ano.Usmívající se
Recepis přiložen, kdyby chtěl někdo vyzkoušet.
Takže hurá na zahradu, otrhat co tam najdete a za chvíli už vám může vonět celá kuchyň. MrkajícíKoupačka

6. července 2016 v 13:13 | Iris |  © Pořád se něco děje
Tak už u nás proběhla grilovačka, ještě teď se mi sbíhají sliny Mrkající opalovačka, kterou mám vlastně každý den v práci, protože dělám v terénu a na řadu přišla koupačka.
Su vodní živel, vodu jsem vždycky milovala a pořád miluji, asi proto, že tak úžasně nadnáší Smějící se Co si budem vykládat, člověk si tam jen tak pluje a starosti nechává plout taky........jen bohužel nikdy neodplují úplně.
Ale tak tím si nebudeme kazit radost z léta, které je právě v plném proudu a ještě chvíli potrvá, dlouhou chvíli.Paví Krasavec

5. července 2016 v 10:09 | Iris |  © Zvířata
Když jsem teď byla v brněnské ZOO, naskytla se mi příležitost vyfotit Páva, byl docela blízko.
Je to nádherné zvíře, na kterém mě nejvíce udivuje ta jeho barevnost. Ovšem jak docílit toho, aby se ukázal v celé parádě, to netuším. Takže pokud někdo víte, jak na to, dejte mě echo.
Jen doufám, že ho nebudu muset naštvat, nebo tak něco, pak bych to taky nemusela přežít Smějící se
Co se mně na něm ještě hodně líbí je to, že je to jediné zvíře, které se v Zoologické zahradě pohybuje volně.