© Čtu

Posvátné místo

19. února 2017 v 8:38 | Iris
V okrajové luxusní čtvrti v Los Angeles dojde k unikátnímu objevu jeskyně s nástěnnou malbou starou tisíce let a hrobem ženy - příslušnice dáno zaniklého indiánského kmene. Archeoložka Erica, která v obrazci na stěně pozná výjev, jenž jí už od dětství vstupuje do snů, se nadšeně pouští do výzkumu posvátného místa a postunpě odhaluje nejen nové, neznámé dílky z mozaiky hostorie lidstva, ale i své vlastní rodové kořeny. Spolu s tím se u ní z nenadání vynoří dříve netušená schopnost citu, kterému se doposud záměrně bránila vinou toho, že utrpěla v dětství vážnou frustraci, neboť ji jako odložené dítě vychovávali různí lhostejní pěstouni. Podobnou proměnou jako Erica prochází i avokát Jared, její profesní nepřítel, jenž se po smmrti své indiánské ženy uzavřel do sebe a trýznil se nesmyslným pocitem viny. Prolínání osobního i historického vývoje tvoří rámec dojemného i strhujícího příběhu hledání sebe sama, svého původu a lásky, která jako jediná dává lidskému životu pravý smysl.


Hra Osudu

24. března 2013 v 14:00 | Iris - Foto
Mladá instrumentářka Lydie Harrisová žije trochu nudně a dost osaměle v kalifornském Malibu. Po nehodě, při níž zemřeli její rodiče a bratr, se jí odcizila i sestra Adéla. Nedala o sobě vědět už více než čtyři roky, proto Lydii velmi překvapí, když jí najednou zavolá. Adéla ji naléhavě žádá, aby za ní přijela do Říma. Krátce nato pošta doručí Lydii figurku ze slonoviny. Lydie požádá o radu svého přítele doktora Kellermanna. Ten zjistí, že figurka pochází z letité egyptské deskové hry a má nesmírnou cenu. Přestože si se sestrou už dlouho nejsou blízké, má Lydie o Adélu starost. A navzdory doktorovu varování odlétá do Evropy…
Tím začíná dlouhé a nebezpečné putování, které Lidii zavede až do Údolí KrálůHořké tajemství

19. září 2012 v 19:29 | Iris - Foto
Příběh mladé šestnáctileté dívky jménem Mary, žijící v bigotní katolické rodině na malém americkém městě.
Když jí lékař sdělí, že je těhotná, považuje to za nesmysl, protože je dosud panna. Nikdo jí nevěří a straní se jí i rodiče a začíná štvanice, zejména ze strany faráře. Teprve nestranný lékař zjistí, že Mary může mít pravdu...Jen se obává, co vlastně v Mary vyrůstá.

Hořké tajemství

Zaříkavač koní

20. července 2012 v 18:39 | Iris - Foto

Grace je jediné dítě šefredaktorky významného newyorskéko časopisu Annie Gravesové a jejího manžela, právníka Roberta. V okamžiku, kdy si dívka jednoho zimního rána vyjede na svém koni Tulákovi a srazí ji nakladní vůz, se životy všech členů rodiny změní.
Dívka i kůň nehodu přežijí
bohužel Grace je těžce zraněná a Tulák silně traumatizovaný.
Veteřinář ho chce utratit, ale Annie v žádném případě nesouhlasí, protože cítí, že by v její dčeři i v ní samotné něco v tu chvíli nadobro zemřelo.
Vydá se tedy s Grace a Tulákem na dlouho cestu až do kraje plném mimořádné krásy, do Montany, kde žije "Zaříkavač koní", Tom Booker, který jediný by jim mohl pomoci.
A tam, daleko od jejich domova, se odehraje drama, jehož hrdinové hledají lásku, porozumění a naději

Zaříkávač koní

Hodiny

2. června 2012 v 19:09 | Iris - Foto
Román M. Cunninghama je poctou modle literárního modernismu, anglické spisovatelce Virginii Woolfové. Tak jako autorka ve svém slavném díle Paní Dallowayová popisovala jediný den v životě titulní hrdinky, i Cunningham se soustředí na jeden den v životě tří postav.
Scéna ze života anglické spisovatelky Virginie Woolfeové, osud prosté americké dívky v 50. letech, drama mladé lesbičky a majitelky nakladatelství.
Hodiny jsou mistrovským dílem - je to ovšem kniha o umírání a bezmoci, ale také o ohleduplnosti a lásce, o tom, že člověk může být hluboce nešťasten, a přesto dokáže najít i kratičké okamžiky štěstí.


Dům vzpomínek

6. května 2012 v 15:39 | Iris - Foto
Andrea se po 25 letech vrací do svého rodiště, městečka Warrington v Anglii.
Opustila jej s rodiči, když jí byly pohé dva roky. Důvodem její návštěvy je vážný zdravotní stav dědečka.
Nemá chuť se setkat s příbuznými, ale vzhledem k tomu, že se právě rozešla s přítelem, je to pro ni možnost, jak se z rozchodem vyrovnat.
Netuší, že starý dům, v němž žijí její prarodiče, má za sebou děsivou historii rodu Townsendových, v níž ztělesněné zlo představuje pradědeček Viktor. Dívku dům fascinuje, cítí, že dům skrývá tajemství, a sbírá útržky příběhů, jež se zde kdysi odehrály. Jakýmsi časovým oknem vstupuje do života rodiny Viktora Townsenda a stane se svědkem důležitých událostí...
Jenom dlouho nedovede pochopit, proč právě ona získala tu výhodu vrátit se o tolik let nazpět.


Pod Africkým Sluncem

16. dubna 2012 v 16:49 | Iris - Foto
Do exotického prostředí nedotčené Keni je zasazena sága o osudech dvou rodin: anglického lorda Valentina a jeho křehké ženy Rose a domorodé rodiny z kmene Kikuju, především však jejich krásné šamanky Wachery. Vztah mezi těmito dvěma rodinami je naplněn vražednou nenávistí, zapovězenou láskou, násilím i soucitem, které přetrvávají i do dalších generací.
Po patnáctiletém pobytu ve Spojených státech přijíždí Debora Trevertonová do Afriky, a pátrá po osudech její rodiny. Dovídá se dávná a pečlivě střežená tajemství.


Panenky z ráje

5. dubna 2012 v 18:50 | Iris - Foto
Příběh Jasmíny van Kerkové, dívky z bohaté egyptské rodiny, která v poutech islámu a rodových tradic bojuje za své právo na štěstí a vlastní životní cestu. Po tragédii, která jí potká, je svoji rodinou vyhoštěna ze země a snaží se najít práci, lásku a přátelé. Vzhledem k tomu, že i přesto všechno, co si prožila, stále ctí tradice své rodiny, je pro ni nesmírně těžké najít to, co hledá.

Panenky z ráje

 
 

Reklama