© Květy

Kousek jara doma

10. března 2018 v 18:08 | Iris
Jela jsem dopoledne do města a když jsem se vracela domů, zaplula jsem do obchodu (teda, ne že bych po tom obchoďáku tak prahla, ale nakoupit musím). Lidí naštěstí moc nebylo a já se nedivím, dneska bylo krásně, 12°C Usmívající se slunce nádherně hřálo a mně vyloženě nabíjelo energií, kdybych nespíchala domů, určitě bych se šla někam projít.
Když jsem odcházela, míjela květinářství, které barvami jen hýřilo, neodolala jsem a kousek jara si koupila domů.
Mám doma tři krásky, které nádherně voní a mají úžasný barvy.


První skoro jarní

1. března 2018 v 12:09 | Iris
Na jaro si budeme muset ještě chvíli počkat, i těch dnešních -12°C Překvapený tomu nasvědčuje, ale pro mně je první březen takový malý jaro. Byla jsem se kouknout na zahradě, kde sněženky vesele kvetou, krčící se ve sněhu a ledu, a v doprovodu slunečních paprsků, které je aspoň na chvíli zahřejí.
Mně tedy hřály určitě.
Těším se na jaro, těším.


Když dva drží jednu

2. února 2018 v 18:28 | Iris
Ta věděla, kde se uchytit.


Když voní jaro, aneb vdávat se nebudu!

28. prosince 2017 v 13:17 | Iris
To si tak člověk jde do skleníku a z regálu na něj koukají napučený hyacinty. A já myslela, že je vyhodím, protože jsem je na jaře nenasázela do země, o to větší bylo překvapení, když za pár dní byly vidět poupata.
Teď mi kvete ten žlutý a tak nádherně voní, že už se těším na jaro, to brzo, co?
Ale tak, po Vánocích už je Smějící se
A vdávat se nebudu, protože Barborka mi vykvetla dva dny po Štědrém dni. To naštve Smějící se a já se tak těšila.


Podzimní krásky

11. října 2017 v 19:59 | Iris
Kvetou vlastně už v létě, ale na podzim se s nimi pracuje. Teď na podzim rozzáří svými barvami uplakané dny a člověku zvednou náladu, alespoň u mně to platí.
Vážu z nich svazečky, které pak vypichuji do kytic.


První říjnový

1. října 2017 v 15:29 | Iris
A nádherně slunečný.
Člověk jde na zahradu pracovat a skončí u focení a že se tam dějí věci. Nádherně mi kvete clematis, jeho obří 15-ti cm květy lákají nejen vaše oči, ale taky pilné včelky, hned u branky na mě kouká šípek, v pozadí se pyšní nádherný ořešák, a začíná mi kvést i rhododendron, což je problém, měl by kvést až příští rok na jaře.
Podzim je tu, a v plné parádě, vypadá to tak, že jsme se dočkali nakonec i babího léta, tak snad nám to krásný počasí chvilku vydrží.


Podzimní

23. září 2017 v 18:18 | Iris
V pátek 22.9. ve 22.02h začal astronomický podzim a dnes to venku vypadá vyloženě dušičkově.
Od rána prší a prší, babího léta se zřejmě nedočkáme, ale co se nedá podzimu upřít, jsou listopadky, které k podzimu neodmyslitelně patří a aspoň trochu ho dělají veselejší.


Už teď mi to chybí

15. září 2017 v 19:07 | Iris
Miluji květy a květy prosluněné sluncem obzvlášť.
Podzim je krásný, i zima má své kouzlo, ale jaro a léto mně vlévá do žil adrenalin, který k životu nutně potřebuji.


Srpnová květena

11. srpna 2017 v 10:09 | Iris
Tak jsem v červenci chtěla, aby zapršelo, ale že by zase musely být bouřky, hromy a blesky, tak zase tak moc to nemusí tam nahoře přehánět.
Ale květům se daří a kvetou jak divý Mrkající nějak si nedokážu představit zahradu bez kvetoucích rostlin a že pár takových zahrad znám.


Kvete růže, podívej

27. července 2017 v 10:07 | Iris
Jo jo, já se dívám, přímo kochám a to každý den, mám čtyři (zatím Mrkající) z toho dvě loni sázený a konečně vykvetla i ta poslední.
Všechny voní, ale každá jinak, a ta jejich vůně je jako balzám na duši, proto když jdu kolem, neodolám a vždycky musím přivonět, tak snad z těch fotek na vás taky trochu dýchne.

 
 

Reklama