© Květy

Dušičkově!

11. října 2016 v 22:22 | Iris
Dušičkové období nemám ráda, je to ten moment, kdy tak moc chcete, aby tu byl někdo, o kom víte, že už tu nikdy nebude. Paradoxem je, že mám v rodině dva nejbližší, kteří v měsíci říjnu slaví narozeniny a já bych měla oslavovat a bavit se.
Je to pro mě vypajaté období, kdy bych se měla opravdu radovat, a já fakt chci, jen vzpomínky na blízkého člověka, který tu už není, mi v tom brání.
Nicméně je to moje práce, kdy vypichuji lesní kytice, které právě jsou pro zesnulé. Z jedné stránky mě to těší, je hezké, že si lidé vzpomenou na své blízké a zapálí svíčku, na straně druhé se s tím každý rok potýkám a pokud se přidá vyloženě dušičkové počasí, kdy je stabilně zataženo a mrholí, je to pro mě zabiják.
Přitom ty květy jsou tak nádherně barevný, kdy se mi při pohledu na ně vybaví jedině léto.


Květena.....

4. září 2016 v 18:38 | Iris
......která nikdy neomrzí, alespoň mě ne. A skoro vždycky až na fotografii zjistím nějaký detail, který jsem pouhým okem neviděla.
Letos jsem si vysela sama květiny, čekala jsem co z nich bude (samozřejmě vím, co jsem kupovala, jen si to zapamatovat Smějící se) a ony nezklamaly, ostatně, tak jako vždy.
Fotím jen pro radost, nemám žádné stativy, ani nic podobného, ale pořád se učím, člověk aspoň přijde na jiné myšlenky a nemyslí pořád na to, co ho trápí.


Luční...

2. srpna 2016 v 17:47 | Iris
Luční kvítí je nádherný, roste si všude, kde ho napadne, když nezaprší, tak nevadí, když zaprší, tak ještě víc přidá na kráse.
Svým způsobem je to plevel, o to víc žasnu nad rozmanitostí a barevností jeho květů.
Lemují silnice, lemují pole, lemují stavby, prostě si jen tak rostou a kvetou a nic jim v tom nezabrání.
Matka příroda zkrátka umí.


Jiný Pohled

16. července 2016 v 13:17 | Iris
Tak přesně tenhle pohled můžu, není to klasický pohled, kdy se díváte na daný objekt.
Líbí se mi už jen proto, že jsou to úžasné barevné kontrasty.


Květy Kaštanů

17. května 2016 v 9:09 | Iris
Stromy kaštanů mě vždycky lákají na podzim, nejen svou barevností, kdy listy změní barvu ze zelené na žlutou, ale vždycky na kaštanech hledám to pichlavé zelené, ze kterého vypadne to hnědé, a dají se z toho tvořit zvířátka Mrkající
Tentokrát mě ale kaštany přitáhly svými nádhernými květy, které mají krásně barevné, ty bílé mají provokativní růžové středy a těm růžovým zase středy svítí do žluta.


Šeříkové Mámení

10. května 2016 v 11:47 | Iris
Fialkovo - bílé voňavé mámení, doplněno phloxovými talíři a jako třešnička na dortu jeden orlíček, který jsem sázela loni na podzim. Nic nepotěší zahradníka víc, než když se mu na vlastní zahrádce daří.
Ale teď zpátky k šeříkům, kdyby šla poslat jejich vůně, naservírovala bych Vám ji i flakónkemMrkající


Sakurových Květů Čas

3. května 2016 v 12:54 | Iris
"Sakura - symbol země vycházejícího slunce" a já se nedivím, že právě tenhle strom je jejich symbolem.
Kvete každý jaro, pokaždé má stejné květy, od bílé, přes jemně růžovou, až po sytě růžové, ale přesto mé oči nikdy neodolají.
Květy Sakury jsou jako magnety, které neskutečně přitahují.
Sakury, jako nádherný symbol jara jsou o to více ceněné, že jejich květy rozzáří vždy jen na krátkou chvíli, což znamená, že nejsou sakury jen symbolem krásy a radosti, ale také symbolem stesku a pomíjivosti.
A proto O sakurách pějí básníci své verše již od nepaměti.


Jarní Procházka Slunečnou Zahradou

28. dubna 2016 v 7:27 | Iris
Nikdy mě to neomrzí, ten okamžik si vždycky vychutnávám každým douškem.
A sluneční paprsky jsou bonus, který mi v zimě chybí. Je to jako kdyby se celá země probudila do obrovského úsměvu, který už nikdy nezmizí.
Slunce je pro mě droga, která mi dodává adrenalin do těla a když se přidají květy všech barev, je to naprosto dokonalé. Nemůžu si pomoct.
Jen člověk nesmí ležet v horečkáchPřekvapený


Jarní Potěšení

10. dubna 2016 v 11:27 | Iris
Afrodiziakum.
Doslova.
Nemůžu si pomoct, tak na mě všechno jarní pusobí a když se do toho zamíchají kapky slunečního svitu, pak je ten nápoj dokonalý.


Jarní....

26. března 2016 v 13:40 | Iris
Jaro je moje nejmilovanější období. Všechno ožívá, ale hlavně ožívám já.
Slunce mi dodává tu potřebnou energii, kterou v zimě postrádám. Su vyloženě jarní typ.
Ven mě vytáhlo hlavně sluníčko, naklusala jsem nejen na zahrádku, ale taky jsem byla na skok v lese, přitáhlo mě tam to malé fialkové, které se krčí ve spadaném listí, přesto že září na celý les.


 
 

Reklama