© Květy

Sametově Kočičí

3. března 2016 v 16:09 | Iris
Březen, za kamna vlezem a dlouho nevylezem Smějící se Letošní zima se prostě zbláznila.
Tyhle kočky ale můžu, a klidně kvůli nim i vylezu ven do toho nečasu. Jsou tak tiché, že je neslyšíte, přesto je zaručeně nepřehlédnete.


Podzimní Procházka Zahradou

17. listopadu 2015 v 11:27 | Iris
Podzim je na zahradě takový zvláštně melancholický. Vždycky přes léto koukám z okna, jak všechno kvete, hmyz si vesele poletuje, kos nám pravidelně kontroluje trávník, ale s podzimem tohle všechno odchází a na zahradě je rázem smutno a prázdno. Ale vlastně né tak docela, na zimu zásadně uschlé květy nestříhám (ještě i teď některé mají tu sílu a kvetou) spadané listí nechávám na hromádce a plody, které jsme nestihli otrhat, nechávám na stromech a keřích.
Zvířata se o to hravě postarají, nejen, že budou mít potravu, ale i ukrýt před zimou, která nás čeká.
Ale nad čím pokaždé žasnu je, že nám to ta příroda naservíruje až pod nos a zadarmo, jen si říkám, jestli jí to dostatečně oplácíme.


Květy Slunečnice

30. srpna 2015 v 14:11 | Iris
A to pěkně z blízka, takový makro i s včelkami a čmeláky. Sice to byl pro mě risk, ale nešlo odolat.
Slunečnice jsou taková sluníčka na poli.


Růže ....Královny Květin

13. července 2015 v 7:17 | Iris
Jak už jsem psala, byla jsem v Rozáriu Baden v Rakousku, kde opravdu přecházel zrak nad tou krásou růží a že jich tam bylo nespočet. Tentokrát vám přináším růže trošku z blízka, kdyby se dala poslat jejich vůni, měli by jste provoněný pokoj.


Rozárium Baden

9. července 2015 v 9:17 | Iris
Neplánovaně jsem jela na zájezd do Rakouska, a jedna z prohlídek, která nás čekala byla návštěva Rozária v Badenu.
Město Baden získalo v roce 2005 titul "Nejkrásnější květinové a zahradní město v Evropě" a scéna zahrady festivalu 2010. Není se čemu divit, je tam více než 25.000 růžových keřů, ve více než 800 odrůdách, tudíž pastva pro vaše oči, nebo alespoň pro ty, kteří milují květiny. Rozlohou se to čítá na 75.000m2, docela se tedy projdete, ale myslím, že to stojí za to.
Rozárium sa nachází v parku Doblhoffpark, který kdysi patřil k pozemkům zámku Schloss Weikersdorf a nyní je přístupný i veřejnosti.


Po dešti.......

25. května 2015 v 10:17 | Iris
V posledních pár dnech bylo zataženo a pršelo. A když jste doma a ještě k tomu nemocní, není to zrovna ideální kombinace. Jakmile ale trochu přestalo, naklusala jsem s foťákem na naši zahrádku a musela udělat aspoň pár snímků s kapkami deště. A že ty umí tedy nadělat parády.
Teď už ale nutně potřebuji slunce a ten vitamín D.


Jednoducho Jarní Květena.....

3. května 2015 v 9:04 | Iris
.......v hlavní roly květy, doplněné letadlem, trdlokafem a na závěr jedna Babočka paví očko.


1.Máj...Květů čas

1. května 2015 v 9:10 | Iris
Květ kam se podíváš........
Pro mě je to balzám na duši. Květy jsou z naší zahrady, a tím víc mám radost, jak krásně kvetou a rozrůstají se. Ten pohled je odměnou za práci, ale stojí to za to.


Horská květena podruhé

23. února 2015 v 9:24 | Iris
Horské květy odkvetlé, traviny, plevel. I když jsou to jen zbytky květů nebo chomáčky čehosi, přesto bych řekla, že mají své kouzlou........
Foceno loni v srpnu v Peci pod Sněžkou a při výstupu na Sněžku, což byl chvílemi infarktový stav.


Horská Květena

20. ledna 2015 v 10:13 | Iris
Když je venku tak škaredě, proč si zimu neokořenit a nepřipomenout léto na fotografiích, mimochodem, za chvíli nás to už čeká, tedy aspoň doufám, že 21.3. začne Jaro a to v plné parádě (ono to venku občas vypadá i teď na jaro, jen kalendář s tím nějak nesouhlasí)
Loni jsem byla po x letech na horách, takže fotoaparát jel na plné obrátky a já fotila vše, co mi přišlo pod ruku.........tedy spíš pod objektiv a čím blíž k objektivu, tím líp.


 
 

Reklama