© Moje cestování

Výhledy

25. srpna 2018 v 12:09 | Iris
Sice člověk "VŽDYCKY" musí vylézt na šílený kopec, ale prostě to stojí za to.
A pokud je na vrcholu rozhledna, doporučuji na ni jít jen v případě, že nefouká vítr, sem čekala, zda s námi nespadne.


Horký návrat domů

23. srpna 2018 v 18:08 | Iris
Šumava, já myslím, že bych ani víc psát nemusela, ale přeci jen ještě pár slov.
Nádherných osm dní, kdy počasí vyšlo na jedničku, (za to teď se vesele pečemePřekvapený) ujeli jsme přes 1000km a já nafotila opět hromadu fotek, přesněji řečeno 1456.
V nohách máme přes cca 60km, což je výkon, i když ještě teď mně bolí nohy.
Ale ta příroda stojí za to a pro ten pohled su schopná lézt i po kamení a do kopce.


Chybí mi moře

6. března 2018 v 17:17 | Iris
Neskutečně mi chybí.
Procházet se po oblázkové pláži, kde nikdo není, poslouchat šumění moře, pozorovat racky, sem tam najít nějakou mušli.
Jako by to bylo včera.
Idylka.


Oravský Podzámok

30. srpna 2017 v 17:37 | Iris
Oravský hrad byl naší první navštívenou památkou na Slovensku. Vzhledem k tomu, že jsme měli hodinu a půl čas, než nám začne prohlídka (doporučuji si časy zjistit předemPřekvapený) prošli jsme se krátce po obci Oravský Podzámok, kde se hrad nachází.
První, co na nás koukalo, byl chlap s hadem na lavičce, hada jsme si pohladili, ano i já se odvážila a že na zpáteční cestě se s ním necháme vyfotit. Prošli jsem si střed obce, viděli jsme stromy lemovaný kostel, a nádherný starý kočár, bylo tam muzeum šlechtických kočárů, kde měli 25 exponátů, ale dostaňte tam chlapy, tak aspoň mám ten jeden. Za to jsme stihli koupit asi 3x zmrzlinu, no nemilujte toho teenageraSmějící se
Z několika pohledů jde krásně vidět i hrad. Když jsme přicházeli zpět k pokladně, chtěli jsme se zvěčnit s hadem, ale nikdo nikde, zajímalo by mě, proč si to ten pán tak rychle rozmyslel.


Hotel Orava

28. srpna 2017 v 8:08 | Iris
Na letošní dovolené byla našim domovem na 5 dní vesnička Vitanová.
Byli jsme ubytovaní na Hotelu Orava a myslím, že spokojenost byla výborná, až na to spaní, skoro jsem se tam nevyspala, holt, asi fakt už stárnu. Buď si budu muset vozit svoji matraci a nebo nebudu jezdit na dovolený Smějící se
Snídaně byly výborný (i proto ráda cestuji, nemusím totiž vařit Mrkající) švédský stůl miluji, akorát mám vždycky problém, co si naložit na talíř. Na večeře jsem nechodila, ty jsem přenechala chlapům, ale prý byly taky skvělý.
Co se týče vesničky, tak tu jsme vždycky jen ráno a navečer projížděli, po celodenní túře se mnou kdokoliv odmítal jít na procházku.


Na vyhlídce

23. srpna 2017 v 20:57 | Iris
Město a okolí je z vyhlídky nejkrásnější, vidíte vše a nic Vám neunikne.
Kde stojí hrad, jak je od něj daleko kostel, jak se klikatí řeka, jak vedou silnice.
Řekla bych taková mapa v reálu a fakt, že se město nachází v Rakousku a vyhlídka u nás, je jen takový malý bonus.


Slovenský ráj

20. srpna 2017 v 10:07 | Iris
Sice jen na začátku, ale byli jsme tam. A já byla šťastná, že jdu lesem, jak málo stačí.
Je tam opravdu krásně. Došli jsme na ústí Bielého potoka a vzhledem k tomu, jaký výšlap následoval, tak jsme se zase vydali zpět, i proto, že nás tlačil čas. Chtěla jsem vidět i ty žebříky, ale po zjištění, že trasa má 10 a nebo 16km, jsem to vzdala, na to nemám kondičku (jednou se tam ale vrátím Mrkající)
Co mě ale překvapilo, že za vstup do Slovenského ráje se platí, zajímalo by mě, zda je to tak i v Českém ráji. Přesto musím říct, že su spokojená, příroda mi to vynahradila.


Zpět doma

18. srpna 2017 v 17:17 | Iris
Opět rok pryč a opět už po dovolené. Letošní volba padla na Slovensko.
Naplánovali jsme si to do Tatranského národního parku, kde jsme viděli několik hradů, byli jsme i v Muzeu oravské dědiny, na skok ve Slovenském ráji, Vysoké tatry jsme viděli alespoň z auta, ale i tak ten pohled stál za to, a jeden nádherný vodopád v Roháčích.
Vždycky si říkám, když lezu do toho šíleného kopce, jestli mi to za to stojí, ale pak, když se rozhlédnu si řeknu, že ano, prostě to za ten výhled stojí, když se k tomu přičte skvělý počasí, pak je ta dovolená dokonalá. To, že vedle vás nějaký teenager neustále brble je třeba brát s rezervou.
Nevím, kolik jsme ušli km, nohy mě ale zatím pořád bolí Smějící se za to vím, že jsme ujeli 1192km a já nafotila 1219 fotografií.
Pár fotografií jako ochutnávka.


Městečko Hardegg

24. července 2017 v 8:28 | Iris
Když jsme se doplazili k řece Dyji (nebo alespoň já Smějící se) tak první co jsme udělali bylo, že jsme zapluli do restaurace, která byla hned za mostem, mají to velmi dobře promyšlené, a všechno co bylo ledové, chlazené a studené bylo naše a musím konstatovat, že tady bylo narváno.
Za to, když jsme Hardegg procházeli, byl tam naprostý klid.
Městečko Hardegg se nachází v Dolních Rakousích přímo na rakousko-moravské hranici. Leží 309 m n.m. a v roce 2011 mělo 1384 obyvatel, docela by mě zajímalo, kolik obyvatel má nyní.
Nachází se tam i hrad, ke kterému jsme ale nedošli, vzhledem k tomu, že nás čekalo těch šílených Překvapený Smějící se 5km nazpět.
Nakonec jsem byla ráda, že jsme se na výlet vydali a viděli tak kousek další historie, byť to byla historie za hranicemi.


Na skok za hranice

20. července 2017 v 7:17 | Iris
Mám ráda výlety, ale podmínkou je, aby vyšlo počasí.
V tomto případě bych řekla, že vyšlo až moc. Z obce Čížov jsme se vydali po asfaltce (skoro bych byla radši za nějakou polňačku schovanou v lesích) ale naštěstí to bylo po rovince. A to celých 5km Překvapený Smějící se Kdo nechodí často, pochopil Mrkající Až na konci byl docela sešup.
Když jsme došli k řece, myslela jsem, že tam skočím šipku. Při pohledu na ten obrovský proud a velikost jsem si to ale rozmyslela, v duchu jsem si říkala, že mě zchladil už jen ten pohled.
Představuji vám řeku Dyji. Nezkrotnou a svou.


 
 

Reklama