© Moje cestování

Městečko Hardegg

Pondělí v 8:28 | Iris
Když jsme se doplazili k řece Dyji (nebo alespoň já Smějící se) tak první co jsme udělali bylo, že jsme zapluli do restaurace, která byla hned za mostem, mají to velmi dobře promyšlené, a všechno co bylo ledové, chlazené a studené bylo naše a musím konstatovat, že tady bylo narváno.
Za to, když jsme Hardegg procházeli, byl tam naprostý klid.
Městečko Hardegg se nachází v Dolních Rakousích přímo na rakousko-moravské hranici. Leží 309 m n.m. a v roce 2011 mělo 1384 obyvatel, docela by mě zajímalo, kolik obyvatel má nyní.
Nachází se tam i hrad, ke kterému jsme ale nedošli, vzhledem k tomu, že nás čekalo těch šílených Překvapený Smějící se 5km nazpět.
Nakonec jsem byla ráda, že jsme se na výlet vydali a viděli tak kousek další historie, byť to byla historie za hranicemi.


Na skok za hranice

20. července 2017 v 7:17 | Iris
Mám ráda výlety, ale podmínkou je, aby vyšlo počasí.
V tomto případě bych řekla, že vyšlo až moc. Z obce Čížov jsme se vydali po asfaltce (skoro bych byla radši za nějakou polňačku schovanou v lesích) ale naštěstí to bylo po rovince. A to celých 5km Překvapený Smějící se Kdo nechodí často, pochopil Mrkající Až na konci byl docela sešup.
Když jsme došli k řece, myslela jsem, že tam skočím šipku. Při pohledu na ten obrovský proud a velikost jsem si to ale rozmyslela, v duchu jsem si říkala, že mě zchladil už jen ten pohled.
Představuji vám řeku Dyji. Nezkrotnou a svou.


Železná opona

23. června 2017 v 8:18 | Iris
Nachází se v obci Čížov a musím se přiznat, že mi běhal mráz po zádech, když jsme se k ní blížili.
Při čtení slov...."Že až do 60.let byla napájena elektrickým proudem o napětí až 10 000 voltů" se mi dělalo špatně.
Část železné opony, kterou jsem zde nafotila, představuje její jedinou zachovalou ukázku v České republice.


Zámek Franzesburg

2. června 2017 v 19:27 | Iris
Se nachází v Městysu Laxenburg v dolním Rakousku asi 20km od Vídně. Leží na uměle vytvořeném ostrově uprostřed zámeckého parku Laxenburg, a byl to Franišek II, který nechal tuto napodobeninu středověkého hradu postavit.
Ač napodobenina, je nádherný.
Franzesburg je spjat s císařovnou Sisi, která zde strávila medové týdny s císařem Františkem Josefem.
Já se dozvěděla, že jedu do Rakouska ze dne na den a mám pocit, že takové výlety jsou nejlepší.
Zásadně neplánovat. Mrkající


Jizerky

27. srpna 2016 v 13:07 | Iris
Rok se s rokem sešel a opět přišla na řadu dovolená. Tentokrát padla volba na Jizerské hory.
A musím říct, že rozhodně nezklamaly, máme za sebou několik navštívených muzeí, několik hradů ( ještě teď mě bolí nohy Překvapený ale ty výhledy za to prostě stojí Mrkající) samozřejmě jsme nemohli vynechat Ještěd, a ZOO Liberec. Nezapomněli jsme ovšem také navštívit DinoPark a IQlandiu (což můj šálek kávy rozhodně nebyl), ale budiž, synátor si to maximálně užil.
Najeli jsme 975 km a já nafotila cca 1200 fotek. Není to moc, ale když máte vedle sebe někoho, kdo pořád brble, tak nemáte moc chuť fotit, ale spíš vraždit.
Ale dost stěžování, nestihli jsme toho plno, protože je tam opravdu hodně památek, ale počasí nám krásně vyšlo a dovolená se nám maximálně vydařila, tudíž musím konstatovat, že jsme nadmíru spokojeni. Tedy alespoň já.
Pár ochutnávek, abych vás navnadila.


Kam až Oko Dohlédne

18. dubna 2016 v 14:50 | Iris
Když už člověk vyleze ten kopec na hrad, tentokrát to byl Potštejn, byl by hřích ten výhled nevyfotit.
Sice ty kopce vždycky vylezu z vyplazeným jazykem a melu z posledních sil, (nechápu, proč hrad musí vždycky stát na tak šíleným kopci......no dobře, tak chápu, ale moje nohy to nechápou) ale až je člověk nahoře, tak pak teprve pochopí, že ten pohled za tu námahu prostě stojí. A já ten pohled přímo miluji, pak už se jen kochám a kochám.
Už aby zase byly prázdniny Smějící se těším se, fakt se těším.


Krápníková nádhera.....

9. října 2015 v 13:57 | Iris
....která se nachází v jeskyni Balcarka.
Už jsem v těch jeskyních byla několikrát, ale pokaždé žasnu, a pokaždé si kladu tu stejnou otázku......"Jak to ta matka příroda dokázala vytvořit" Pokud jste ji zatím nenavštívili, rozhodně doporučuji, stojí to za to a nebudete litovat.
Balcarka se údajně pyšní nejbohatší krápníkovou výzdobou a právem se řadí mezi nejnavštěvovanější jeskyně Moravského krasu. Nachází se jižně od Ostrova u Macochy, při východním okraji vápenců Moravského krasu, v jádru skalnatého meandru Suchého žlebu. Méně už je však známo, že zaujímá významné místo v nejstarší historii právě již zmiňovaného Moravského krasu.


Rozhledna Lázek, Reichlova chata a okolí

4. září 2015 v 18:13 | Iris
Na naši dovolené v Orlických horách jsme si střihly dvě rozhledny, ta první byla cca 2km od našeho místa pobytu. Prvně jsme si plánovali, že tam půjdeme pěšky, ale upřímně, nakonec jsem byla ráda, že jsme tam jeli autem, cesta pěkná, ba nádherná, což o to, ale když člověk celý rok jezdí v autě, pak 2km se mu zdají jako věčnost Smějící se
Nicméně, na místo určení jsme dorazili, ale upřímně přišlo zklamání, bylo nám řečeno, že je možné na rozhlednu vyjít a pokochat se pohledem na okolí, které je mimochodem nádherné, nejen, že tam nikdo nebyl, ale ten bordel, co byl okolo, může udělat jen člověk, který si ničeho neváží. Takové památky by se měli chránit, jednání některých lidí asi nikdy nepochopím. Prošli jsme se tedy okolo rozhledny a vydali se zpátky k autu.


Město Lanškroun

22. srpna 2015 v 10:44 | Iris
První zastávkou na naší dovolené bylo město Lanškroun, pokud tedy nepočítám místo našeho pobytu, vesničku Cotkytle. Po snídani jsme se tedy vydali směr Lanškroun, byli jsme tam coby kamenem dohodil, víc jak 10km jsme nejeli. Zaparkovali jsme na náměstí a já v prvné řadě musela do lékárny, protože jsem si zapomněla v Brně vyzvednout recept, to naštve myslet na dovolené na takový věci, ale co se dá dělat. Pak mi ale hned do oka padla honosná renesanční radnice, která stojí uprostřed rozlehlého čtvercového náměstí, bohužel z jedné části měla lešení, ale i tak se měla čím pyšnit. Než jsme se vydali na další prohlídku města, musela být zastávka u stánku se zmrzlinou.


Jedna vesnička v Orlických horách

15. srpna 2015 v 9:17 | Iris
Vesnička Cotkytle. Ta byla naším domovem po dobu 6 dní. Miluji tyhle horské vesničky, je tam takový klid, čisto, nikdo nikde, jen jeden hafan dával najevo, že jdeme kolem jeho uzemí..............prostě tam, jakoby se čas zastavil i s jedním nádherným srdcem nakonec.
Fotky jsem nafotila při jedné večerní procházce a to hned při té první, protože vzhledem k tomu, že v dalších dnech jsme se už docela nachodili na výletech, další žádná večerní procházka nebyla, neboť v těch vedrech jsme byli rádi, že jsme si odpočinuli na terase hotelu a dali si něco studeného.


 
 

Reklama