© Zajímá mě

Tradice - Sokolské hody

24. září 2018 v 19:49 | Iris
Tradice byly, jsou a snad i nadále zůstanou.
Některé jsou opravdu krásné a byla by škoda, kdyby zanikly.
Sokolské hody, nebo-li Svatováclávské, jsou v mé rodné vesničce co já si pamatuji. Patří k nim neodmyslitelně kyjovské kroje, které miluji, jsou nádherné a krásně zdobené.
A když si je oblékne šohaj se šohajkou, je to dokonalá podívaná.
Nesmí chybět Májka, která je opravdu vysoká, okolo ní v kruhu krojovaní zpívají a taky se tančí beseda.
Taky jsem kdysi chodila v kroji a tu besedu jsem též tančila, letos byl v kroji můj synátor, můj "ŠOHAJ."


Plectranthus

1. srpna 2017 v 6:16 | Iris
Tuhle květinu miluji, mám ji každý rok v závěsným květináči pod pergolou, už jen proto, že se chci zbavit přes léto všeho, co lítá a štípe a plectranthus to údajně odpuzuje. Také se mu říká "Kostelní kvítko" nebo-li "Kadidlo, pro jeho specifickou vůni, která mně naprosto a dokonale voní, někomu ale spíš naopak. Takže kdo se chcete zbavit otravnýho hmyzu a možná i určitých lidí, vřele doporučuji.


Měsíc foť a pošli zrcadlovku dál!

7. února 2017 v 7:07 | Iris
Ve stručnosti :
Myslíte, že je možné poslat do oběhu mezi lidi foťák za cca 30 000 Kč a věřit, že ho nikdo neukradne či neprodá? Že ho bude používat 30 dní a pak jej opět pošle dál někomu náhodně vybranému? A myslíte, že je možné, aby se po jednom roce opět vrátil k původnímu majiteli? Vyzkoušel to ve svém experimentu člověk, jenž si říká "Fotograf bez talentu".

Tak přesně na takový článek jsem narazila na internetu.
A musím říct, že jsem byla mile překvapena, jak celý experiment dopadl.
Docela by mě zajímalo, zda je tu někdo, ke komu foťák doputoval a kdo ho měsíc užíval. Já bych to brala a rozhodně bych jej i vrátila, nebo-li poslala dál.
Těch zrcadlovek šlo do oběhu rovnou 5 a dostaly se k 12-ti lidem, kteří nafotili 10 000 fotografií.
Jedna z prvních zrcadlovek byla dokonce vydražena a zisk z dražby byl věnován Armádě spásy.


Superúplněk

20. listopadu 2016 v 7:07 | Iris
Byl 14.11.2016 a byl nádherný.
Byl největší za posledních 68 let a že je to sakra dlouhá doba.
V úplňku dosáhl rekordního průměru a jasu - byl o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější.


Pověry a Zvyky na Silvestra a Nový rok

31. prosince 2015 v 9:18 | Iris
Věříte na pověry? Já z nich mám respekt a přinejmenším si na pár z nich dávám velký pozor Překvapený pro jistotu. Co se týče zvyků, tak ty dodržuji z prostého důvodu, čekám, že to prostě vyjde Mrkající Pár jsem jich vybrala i pro Vás.
Ale ať už Zvyky dodržujete, nebo ne a na pověry věříte, přeji všem Šťastný Nový rok 2016 a NA ZDRAVÍ


Taky vidíte v té sklence šampaňského tančící pár?

Vlčí máky.....

14. června 2015 v 9:09 | Iris
Šperk našich polí, nebo obyčejný plevel? Dalo by se říct, že oboje, je obyčejný, přesto si pozornost každým rokem přitáhne.
Hledala jsem, proč právě Vlčí....přesnou odpověď jsem nenašla. Našla jsem však velmi zajímavý článek. Vlčí máky jsou symbolem Válečných Veteránu, to jsem vůbec netušila.


7 věcí, které byste měli stihnout, než si pořídíte děti!

20. srpna 2014 v 17:57 | Iris
Není to tak dávno, co jsem odpovídala na 30 otázek.....Co bych měla stihnout, než mi bude 30, a kde jsem nadávala, že skoro většinou říkám NE a to už mi 30 bylo.
Tentokrát musím říct, že jsem odpověděla pokaždé ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO......a to z vlastní zkušenosti, protože už jednoho ďáblíka doma mám.
Tudíž musím konstatovat, že je opravdu více než nutné oněh 7 věcí zažít, než si mimčo pořídíte, protože pak už to budete horko těžko dohánět.....

30 věcí, které by jste měli udělat, než vám bude 30!

25. června 2014 v 15:29 | Iris
Tak jsem dnes natrefila na internetu na článek, který říká, co musíte stihnout, než vám bude 30, nebo lépe řečeno, co by jste měli stihnout.....................Protože mně už 30 bylo, tak jsem si ho přečetla, abych zjistila, co jsem stihla a co jsem propásla.........

Jak před zimou připravit Živočichům Ubytování?

28. října 2012 v 17:59 | Iris - Foto

Bude zima, bude mráz, kam se ptáčku, kam schováš. Tuhle větu asi znáte všichni a jen málo stačí k tomu, aby i vy jste zvířátkům přichystali nějaký ten pelíšek na zimu, někdy stačí opravdu málo a zvířátka mají v zimě vystaráno.

Vlašský oříšek - kdo by ho neznal!

22. června 2012 v 20:19 | Iris - Foto

Ořešák královský, též zvaný a náš oblíbený Vlašský oříšek

První nálezy vlašských oříšků byly objeveny ve Francii před více než osmi tisíci lety, tehdy se našly malé zkamenělé skořápky. Jsou to tedy jedny z nejstarších potravin na světě. Plodem jsou nepravé peckovice s jádrem. Jádra vlašských ořechů mají přirozeně odlišnou barvu, od velmi světlé až po tmavší žlutou, což je částečně způsobeno odrůdou. Jejich využití je opravdu všestranné. Nejen v kuchyni, ale také v kosmetice a v medicíně.

 
 

Reklama